Træningstider

 


K1-træningstider

   
Mandag
 
Tirsdag
 
Onsdag
 

Torsdag - IdrC

  Fredag    Lørdag
Morgentræning
IdrC
 
 
 
06:00 -07:30
 
 
  06:00 - 07:30        
 Morgentræning
 ESAA - SvSt
 
 
 
07:15 - 09:30
 
 
  07:15 - 09:30        
   
 
 
 
 
 
           
   
Mandag -
IdrC
 
Tirsdag - IHF
 
Onsdag - IdrC
  Torsdag - Lyseng   Fredag - SvSt  

Lørdag - SvSt

Dryland/styrke
 
16:00 - 17:00
 
17:15 - 17:45
 
16:45 - 17:30
  Følger   Følger  

11.15- 11.45

Svømning
 
17.15 - 19:15
 
18:00 - 20:00
 
17:45 - 19:30
  17:00 - 19:00   18:00 - 20:00   12:00 - 14:00
Udstrækning
 
19:15 - 19:30
 
20:00 - 20:15
 
18:45 - 19:00
  19:00 - 19:15   20:00- 20:15   14:00 - 14:15

                                                     

K2-træningstider

                              
 Mandag          
  
 Tirsdag -IdrC
 
 Onsdag           
  

 Torsdag -IdrC          

    Fredag                        Søndag  drenge og piger        
 Morgentræning  
 
 
06:00-07:30
 
 
 

06:30-07:30

         
   
 
 
 
 
 
             
   
Mandag - Lyseng
 
 Tirsdag
 
Onsdag - IdrC
  Torsdag - IHF    Fredag - IdrC  

Søndag - SvSt fælles

 

Dryland/styrke
 
18.30-19.15
 
 
 
17:15 - 17:45
   17:00-17:45   16:00 - 16:30    9:30 - 10:00  
Svømning
 
17.00-18.30
 
 
 
17:45 - 19:30
   18:00-20:00   16:30 - 18:45   10.00 - 12:00  
Udstrækning 
 
 
 
 
 
19.30 - 19.45
   20:00-20:15   Fællesspisning hver 4. fredag   12:00 - 12:15 1
 
 
 
 
 
 
 
             

K3-træningstider

   
Mandag - IdrC
   Tirsdag - IdrC  
Onsdag - IdrC
 
Fredag - IdrC
  Lørdag - IdrC  
Dryland
 
 
       16:00 - 16:30  
16:00 - 16:30
   08:30 - 09:30  
Svømning
K3+
 
16:00 - 17:15
17.15 - 17.45
 

K3+

6.30- 7.30

 

   16:30 - 17:45  
16.30 - 18:45
   09:30 - 11:00   
Udstrækning/Dryland
   17.15 - 18:00        17:45 - 18:00  
 Fællesspisning hver 4. fredag
   11.00 - 11.15  
 
             
 
     

Talent-træningstider

   
Mandag - Ellevang
 
Fredag - IdrC
  Lørdag - IdrC  
Dryland
 
17.30 - 18.30
 
17:00 - 17:30
  10.30 - 11.00  
Svømning
 
18:30 - 19:30
 
17:30 - 18:45
  11.00 - 12.00  
Udstrækning/Dryland
     
Fællesspisning
  12.00 - 12.15  
 
     
 hver 4. uge
     
IdrC = Vejlby-Risskov Idrætscenter (IdrC), Vejlby Centervej 53, 8240 Risskov
Ellevang = Ellevangskolens svømmehal, Jellebakken, 8240 Risskov
IHF  =  Hasle skoles svømmehal, Herredsvej 15, 8210 Århus V
Lyseng = IF Lyseng Svømning, Lysengvej 4, 8270 Højbjerg
SvSt = Aarhus Svømmestadion, F. Vestergaards Gade 5, 8000 Aarhus C

Siden er opdateret 25. jan. 2017